Ekonomi

Aras Kargo’dan operasyonel verimliliği artıracak yeni yatırım

Aras Kargo, 5 bin araçlık filosuna kattığı 37 adet yeni nesil traktör ve 32 treyler yatırımı ile operasyonunu daha verimli ve modüler bir modele taşıyor. Yeni treylere sahip araçlar, treylerden ayrılarak gecikmeden diğer hatta yollarına devam edebilecek. Daha hafif araçlar hem zamandan tasarruf sağlayacak hem de yakıt tasarrufu ve güç maliyetinde avantaj sağlayacaktır.

Yeni araçlarını İkitelli Transfer Merkezi’nde kullanan firma; Aras Kargo, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Barış Baran Aras ve Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğinde kurumsal müşterileri ile tanıştı.

ARAS: ARAÇ FİLOMUZA YAPILACAK YATIRIMLARLA İŞ ORTAKLARIMIZA DAHA ETKİN HİZMET SUNACAĞIZ

Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Barış Baran Aras şunları söyledi:

“Yalnızca yurdun her köşesine yetişmekle kalmadık, Avrupa’ya teknoloji ihraç eden ve Azerbaycan’da kendi markamızla hizmet veren bir noktaya ulaştık. Kendi markamıza yaptığımız yatırımla iş ortaklarımıza çok daha aktif bir hizmet sunacağız.” araç filosu.”

“GEZİCİ İNOVASYON VE OPERASYONEL VERİMLİLİKTE YENİ BİR ADIM”

Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, “Yeni araç yatırımımız, inovasyon ve operasyonel verimlilik yolculuğumuzda yeni bir adımdır” diyen Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, “Eklediğimiz 37 çekici ve 32 treyler ile daha modüler ve verimli bir taşıma operasyonunu mümkün kılıyoruz. araç filomuza “Aracımız başka bir hatta hak yoluna devam edebilir. Aks sayısı azalan ve hafifleyen araçlar zamandan tasarruf sağlamanın yanı sıra yakıt tasarrufu yani güç maliyetlerinde de bize avantaj sağlayacaktır. Yakıt tasarrufu ile karbon emisyonumuzu düşürerek sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşma yolunda önemli bir adım daha atmış olacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu