Haber

Başarılı Öğrenciler Dijital Eğitim Platformunda Ödüllendirildi

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi’nin lise son sınıf öğrencilerinin üniversite sınavına hazırlık sürecini desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Dijital Eğitim Platformu’nda başarılı olan öğrencilerin ödüllendirildiğini söyledi. Önder Altay, gençleri daha güçlü yarınlara hazırlamak için değerli çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “Öğrencilerimizi tebrik ediyor, eğitim hayatları boyunca başarılar diliyorum.”

Konya Büyükşehir Belediyesi, Dijital Eğitim Platformu ile üniversiteye hazırlanan örgün ve açık lise öğrencilerine desteğini sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’da üniversite sınavına girecek öğrencilerin kullandığı Dijital Eğitim Platformu’nun öğrencilerin güncel soru ve kaynaklara erişimini kolaylaştırdığını belirterek, 23 bin lise son sınıf öğrencisinin örgün eğitimde olduğunu belirtti. açık liselerde okuyan 1.500 öğrenci sistemden yararlanmaktadır.

Sistem üzerinde en az 1000 soru çözdüklerini ve 500 ve üzeri doğru cevap verenler arasından 10 günde bir yapılan çekilişle öğrencilere tabletler verdiklerini kaydeden Önder Altay, “Gençlerimizi daha güçlü bir geleceğe hazırlamak için değerli çalışmalar yürütüyoruz. Yarın. Bu doğrultuda daha önce sağladığımız maddi desteğin ardından geçtiğimiz Aralık ayında lansmanını yaptığımız Dijital Eğitim Platformu ile öğrencilerimizin üniversite sınavına hazırlanmalarına katkı sağlamak istiyoruz. 10 gün ortası ile yapılan çekiliş sonucunda platformda soru çözerek başarılı olan ve tablet kazanan öğrencilerimiz ikramlarını aldılar. Kendilerini tebrik ediyor, eğitim hayatları boyunca başarılarının devamını diliyorum.”

DİJİTAL EĞİTİM PLATFORMU

Dijital olduğu için çevre dostu olan Dijital Eğitim Platformu, 18 farklı yayınevi, 921 kitap, 350 binden fazla soru ve analiz görseli ile; Canlı sınıflar, haftada 23 saat ders, dinamik çalışma programı, anlık başarı seviyesi takibi, kullanıcıya özel zorlukta sorular, telefon, tablet, web, akıllı tahtadan kullanım imkanı, eş zamanlı soru soran eğlenceli düellolar, Türkiye çapında denemeler var. ve sürpriz hediyeler. Sınav tarihine kadar Büyükşehir Belediyemiz tarafından dağıtılan aktivasyon kodları ile sisteme dahil olan öğrenciler, gerekli şartları yerine getirmeleri halinde 10 günde bir çekiliş yaparak Ipad Air kazanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu