Haber

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aşevi Projesi ile İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli Uzatıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve 24 saat çalışan, her gün ortalama bin haneye tencerelerde 3 çeşit yemek yapılıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Ekrem Yüce’nin talimatıyla faaliyetlerine başlayan ‘Aşevi’ projesiyle yardıma muhtaç her vatandaşın yanında oluyor. Büyükşehir ekipleri her gün yaklaşık bin haneye ulaşarak sıcak AŞ’yi vatandaşların sofralarına getiriyor. 24 saat fabrika şeklinde çalışan aşevinde günde 2 öğün ve her öğünde 3 farklı öğün servis ediliyor. Büyükşehir’in aşçıları, bir anne eli değmesiyle hazırlanan bu yemekleri, belirlenen tüm adreslere sıcak bir şekilde ulaştırıyor. Yaşlı, genç, muhtaç ve kimsesizler her gün Büyükşehir’in sıcak aşısıyla doyurulmaktadır. Yemekler öğlen öncesi ve akşam olmak üzere günde 2 öğün olarak verilmektedir. Bu proje sayesinde kurulan network sayesinde her geçen gün daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşılmaktadır.

“Vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmayacağız”

İhtiyaç sahibi vatandaşların yanında olma hassasiyetiyle dikkat çeken Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Şanlı, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmak ve onlara yardım eli uzatmak en değerli misyonlarımızdan biridir. Peygamber Efendimizin ‘Komşusu açken uyuyan bizden değildir’ hadisleri, Hayata geçirdiğimiz ‘Aşçı Evi’ projemizle binlerce vatandaşımıza sıcak yemek ikramı yaparak yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz. Her gün sıcak yemeğin yanı sıra hayata geçirdiğimiz Halk Pazarı ve Aşk Dükkanı ile çeşitli ürünleri de ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle buluşturuyoruz.İki bini aşkın aileye verdiğimiz kartlarla vatandaşlarımızın beğenisine sunuyoruz. mutfak ve giyim “Masraflarına da destek oluyoruz. Sosyal Belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmayacağız” dedi. – SAKARYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu