Haber

Ukraynalı askerlerden itiraf: Rus birlikleri Kupyansk bölgesinde başarı elde etti

New York Times gazetesinin Ukraynalı askerlere dayandırdığı haberine göre, Rus ordu birlikleri, KupyanskVe Kremennayabölgelerinde Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine karşı başarılar elde etti.

Ana Ruslar on binlerce askerle Kupyansk ve Kremennaya şehirleri yakınlarında ilerliyor ve Ukrayna ordusunun ‘çekiç kafa’ dediği şeyi oluşturuyor.”Haberde, Rus kuvvetlerinin eylemlerinin Kiev’i yazın en deneyimli hava saldırı birliklerini bölgeye göndermeye zorladığı kaydedildi.

Ukraynalı askerlerin iddiasına göre Rus birlikleri bu tarafta. ‘küçük taktiksel başarılar’Elde etmek.

Haberde, Ukraynalı askerlerin Rus kuvvetlerinin artık Ukrayna’nın savunma sınırlarını aşamayacağını savundukları ancak Rusya’nın bu taraftaki baskısının zayıflayacağına dair bir işaretin bulunmadığı belirtildi.

Kiev, 4 Haziran’da Karşı saldırı, NATO’da eğitilmiş ve Leopar tankları da dahil olmak üzere Batılı ekipmanlarla donatılmış tugaylarla başladı ve bu geniş çapta kamuoyuna duyuruldu (daha sonra çatışma bölgesinde tankların vurulduğuna dair görüntüler Batı’da geniş yankı uyandırdı). Saldırının başlamasının üzerinden üç ay geçtikten sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, karşı saldırının başarısız olduğunu açıkladı. Savunma Bakanı Sergey ŞoyguUkrayna ordusunun hiçbir tarafta hedeflerine ulaşamadığını belirtti.

Rusya Savunma Bakanlığı’nın verdiği bilgiye göre, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri karşı taarruzun başlangıcından bu yana savaşıyor. 66 binden fazla askerv e 7 bin 600 silah ve askeri teçhizatkayıp.

haber-tomarza.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu