Yaşam

Yıldız Holding’in “Konuşan Yazılar” standı sanatseverlerle buluşacak

Sergide Bakkal Arif Efendi, Mehmet Nuri Sivasi Efendi, Mahmut Celalettin Efendi ve birçok büyük bordür sanatçısının eşsiz eserleri sanatseverlerle buluşacak.

Faaliyet gösterdiği coğrafyalarda sanata verdiği destekle topluma da fayda sağlayan Yıldız Holding, Çamlıca’daki Genel Müdürlük binasında hayata geçirdiği “Konuşan Yazılar” standını Ramazan ayı boyunca da ziyarete açık tutuyor. bu yıl da Küratörlüğünü Mustafa Cemil Efe’nin üstlendiği Konuşan Yazılar standı, dua ve duaların işlendiği, ortasına koruma ve nazar ayetlerinin işlendiği çok sayıda pahalı hat eserini sanatseverlerle buluşturuyor.

Ali Ülker: Talking Articles ortak kültürümüze dair değerli ipuçları veriyor

Ülkemizi derinden etkileyen depremin ardından ramazan ayını hüzünlü karşıladıklarını söyleyen Yıldız Holding İcra Kurulu Başkanı Ali Ülker, yaşanan acıların, hepimizin birbirimize derin köklerle bağlı olduğumuzu hatırlattığını vurguladı. ülkenin insanları. Konuşan Yazılar standındaki eserlerin bu kültürden mesajlar taşıdığını belirten Ali Ülker, “Sergide yer alan nadide eserler, yine büyük bir emekle yoğrulan bu topraklardaki inanç, sabır ve dayanışma geleneğine dair hepimize paha biçilmez ipuçları sunuyor. geçmişteki acı. Acılarımız ne kadar büyük olursa olsun Allah’ın rahmetinden ümit kesmememiz gerektiğini hatırlatan bu köklü geleneğin izini sürmek isteyen herkesi Ramazan ayı boyunca Yıldız Holding Sergi Salonu’na bekliyoruz.”

Talking Articles standı her gün 09:00 – 17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

nusaybin-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu