Haber

Almanya Rusya ile savaşa hazırlanıyor

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Alman ordusunun Rusya’nın olası bir saldırısına karşı hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.

ZDF’ye konuşan Pistorius, Almanya ve NATO’nun askeri kapasitelerini artırması gerektiğini kaydetti. “Böyle bir şeyin ne zaman olabileceğini bilmiyoruz ve şu anda NATO müttefiklerimizle hazırlıklar yapıyoruz.”söz konusu.

Almanya’nın kendisini silahlandırarak caydırıcı etkisini artırması gerektiğini kaydeden Pistorius, Rusya’nın Baltık ülkelerine saldırması durumunda binlerce askerin karşılık vermeye hazır olması gerektiğini belirtti.

Alman Bakan, Ukrayna savaşı devam ederken Rusya’nın böyle bir saldırı yapmasını beklemediğini de belirtti.

SAVAŞ TAMBULLERİ

Alman Bild gazetesi, geçtiğimiz hafta askeri istihbarata dayandırdığı raporunda, Rusya’nın 2025’in ortalarına doğru NATO’ya saldırı başlatacağını iddia etmişti. Gazete, Almanya’nın Ukrayna’daki başarılarıyla güçlenen Rus ordusunun saldırı ihtimaline karşı hazırlıklarını hızlandırdığını da kaydetti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, NATO’ya saldıracakları haberini “uydurma” olarak nitelendirdi ve bunun Moskova’nın çıkarına olmayacağını söyledi.

haberfoca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu