Ekonomi

Çiftçilere aşı eğitimi

ORDU (İGFA) – Ordu Büyükşehir Belediyesi, Önder Dr. Mehmet Hilmi Güler liderliğinde tarım ve hayvancılık alanında kaliteli projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Ordu’ya yeni tarımsal uygulamaları kazandıran ve verimlilik artırıcı sistemlerle ekonomik geliri artıran Büyükşehir Belediyesi, üretici ve meraklılara yönelik bilgilendirme eğitimleri de düzenliyor.

ORMEK’TE KURSLAR VERİLİYOR

Bu kapsamda Ordu Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Müdürlüğü, Mesleki ve Sanatsal Eğitim Kursları (ORMEK) ve Ordu Halk Eğitim Müdürlüğü’nün katılımıyla yeni bir uygulama başlattı.

Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı sorumluluğunda hazırlanan uygulama ile ORMEK’in Altınordu, Fatsa, Ünye, İkizce ve Çatalpınar ilçelerinde bulunan merkezlerinde “Meyve Ağaçlarında Aşılama” kursu açıldı. Biyoinovasyon Şube Müdürlüğü’nün deneyimli çalışanları tarafından verilen eğitimlerde bitki hücre ve dokusu, bitki organları, bitkilerde büyüme, gelişme ve hareket fizyolojisi araştırmaları, aşılama tekniği, fidan üretimi ve fidan bakımı ile ilgili tüm detaylar anlatılıyor. Teorik eğitimlerin önümüzdeki günlerde sahada da devam etmesi hedefleniyor.

Öte yandan “Meyve Ağaçlarında Buğday Yetiştirme” kursu ile mesleğin niteliklerine sahip profesyonellerin yetiştirilmesi, verimin arttırılması ve yaşlanan ağaçların kesilmesinin önlenmesi amaçlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu