Haber

İran sınırındaki beryvanlara akaryakıt desteği

– İran sınırındaki beryvanlara yakıt desteği

HAKKARI – Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Beldesi Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu’nun talimatıyla berivanlara mazot takviyesi yapıldı.

Yüksekova’nın merkezine 41 kilometre mesafedeki İran sınırında bulunan Esendere Belde Belediyesi, son dönemde akaryakıt sıkıntısı çeken çiftçilerin yaylalara ulaşımını kolaylaştırmak için atak başlattı. Önder Büyüksu, beldede yaşayan berivanlıların yaylaya çıkmakta sorun yaşamaması için yakacak üssü sağladı.

Esendere Belde Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu yaptığı açıklamada, “İlçemizde küçükbaş hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimiz mazot zamlarından dolayı külfetli günler yaşıyorlar, biz de belediye olarak onların düşüncelerini irdelemek için imkanlarımızı seferber ettik. En kısa sürede tarım ve hayvancılığın yaygınlaşması için ilçemizde çiftçilerimizle birlikte üretmeye devam edeceğiz.Fiyatların artması nedeniyle zor günler yaşayan çiftçilerimizi yalnız bırakmayacağız, ulaşımı sağlayacağız. ilçemizde bulunan tüm berivanlarımız yaylalara her gün ücretsiz olarak çıkmaktadır. Ülkemizin üreten, büyüten, durmadan çalışan emekçilerine teşekkür ederiz.”

haber-adapazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu