Haber

Tutuklu TRT Muhabiri Elif Akkuş’tan mektup: “Kendi Memleketinde Esir Tutulan Bir Gazeteciyim”

25 yıldır TRT’de çalışan ve geçtiğimiz günlerde gerekçesiz olarak 3 ay görevden uzaklaştırıldıktan sonra tutuklanan Elif Akkuş, avukatı aracılığıyla cezaevinden mektup gönderdi.  

Akkuş, “Ben kendi ülkemde tutuklu bulunan bir gazeteciyim. Haksız iddialarla, hukuksuz bir yargılamayla cezaevinde olduğum için tutukluyum.”

Gazeteci Elif Akkuş, savcının ifadesinin ardından “tutuklama talebiyle” Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Akkuş, Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne gitmeden önce rahatsızlandı. Hakimliğe sevk edilen Akkuş hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Akkuş, avukatı Hüseyin Ersöz aracılığıyla kamuoyuna mesaj gönderdi.

“Herkese merhaba, öncelikle ben iyiyim” diyen Akkuş, şöyle devam etti: “Her zamanki gibi beni öldürmeyen şey güçlendirir. Hayatım boyunca çok zor şartlarda gazetecilik yaptım. savaş bölgeleri.Mavi Marmara Gemisinde alıkonuldum.İsrail hapishanelerinde kötü muameleye maruz kaldım.Ama hepsi hafızamda kötü anılar olarak kaldı.Bugün içinde bulunduğum durum, gelecekte de olacağı gibidir. … “

”Ben kendi ülkemde esir tutulan bir gazeteciyim. Haksız iddialarla, hukuksuz bir yargılamayla cezaevinde olduğum için tutukluyum. Bu nedenle gazeteci kardeşim Tolga ŞARDAN serbest bırakıldığında sanki kendimmişim gibi sevindim. 9 Kasım’da duruşması olan meslektaşım Barış PEHLİVAN’a da aynı dileklerimi iletiyorum. “Onlarla ve sevdiklerimle en kısa zamanda ‘ÖZGÜRLÜK’te buluşacağız.”

haber-amasra.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu